«ЕРТЕГІМЕН БІРГЕ САЯХАТ - 2019» ХАЛЫҚАРАЛЫҚ БАЙҚАУ

 

18 сентября 2019

«ЕРТЕГІМЕН БІРГЕ САЯХАТ - 2019» ХАЛЫҚАРАЛЫҚ БАЙҚАУ

ҚЫМБАТТЫ ДОСТАР!

Өздерің білетіндей, 2019 жылдың 01 қаңтарынан 02 сәуіріне дейін балалар мен жеткіншектер арасында «Ертегімен бірге саяхат» Халықаралық байқау өткізілген.

Байқау Ресей мемлекеттік балалар кітапханасымен Әзербайжан Республикасындағы Ф.Кочарли атындағы Республикалық балалар кітапханасы, Армениядағы Хнко Апера атындағы Ұлттық балалар кітапханасы, Минск қаласының (БеларусьРеспубликасы)

Орталықтандырылған балалар кітапханалар жүйесі, Иона Крянгэ атындағы Ұлттық балалар кітапханасы (Молдова Республикасы), Алматы қаласы Орталықтандырылған кітапхана жүйесі (Қазақстан Республикасы), мәдениет қайраткерлерінің Ассоциациясы, ТМД-дағы қатысушы елдерінің қолдауымен балаларды кітап оқуға тартуда «Растим читателя» атты өнер және білімнің гуманитарлық серіктестерінің Мемлекетаралық қоры.

Қазақстан Республикасынан байқауға кураторлық еткен (Алматы қ. ОКЖ филиалы) Сапарғали Бегалин атындағы Орталық қалалық балалар кітапханасы.

Байқауға барлығы Қазақстан Республикасынан 102 жұмыс түсті. Ұлттық қазылар Алматы қ. ОКЖ серіктестігі- Алматы Ашық әдеби мектебі (Клепикова Елена-прозаик, балалар жазушысы, эссеист, көптеген халықаралық байқаулардың лауреаты; Радоснова Елена- ақын және прозашы, бірнеше жинақтардың авторы), сонымен қатар Махметова Дина- Т.Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясының оқытушысы, театртанушы, драматург осы құрамға кірді.

Қазақстан Республикасы бойынша Ұлттық қазылыққа ( жюри), келіп түскен жұмыстарды 5 ұпайлық шкалада мұқият талдап, байқауға қатысушыларды бірдаустан төмендегі тізімде жеңімпаздар мен лауреаттар қатарын анықтап шығарды.

 

«ЫНТАЛАНДЫРУ» ОРЫНДАРЫН АЛҒАН ЛАУРЕАТТАР:

ТЕГІ-ЕСІМІ /ЕРТЕГІ МЕКЕН ЖАЙЫ ЖАСЫ
 1 Ильясова Торғын – ертегі «Песчаное сердце» Нұр-Сұлтан қ. 11 жас
Ефременко Максим – ертегі «Супер-репка» Алматы қ. 12 жас
Москаленко Артем – ертегі «Сказка» Батыс Қазақстан обл., Байтерек ауданы, Калинин с. 14 жас
Гулиева Рамиля – ертегі «Қарлығаш» Батыс Қазақстан обл, Байтерек ауданы , Озерное с. 12 жас
Латыпов Талғат – ертегі «Необычайные приключения сказочных героев» Қостанай қ. 10 жас
Шевченко Марина – ертегі «Чтение – лучшее ученье» Солтүстік Қазақстан обл, Тимирязев с. 10 жас
Тоқтарханова Ширай – ертегі «Удивительные приключения барашка» Шығыс Қазақстан обл., Семей қ. 11 жас
Есенгелді Аида - ертегі «Ғалам патшалығындағы тіршілік» Батыс Қазақстан обл, район, Қаратөбе, Саралжын ауылдық округы, Мұхит ауылы. 11 жас
Мальтиев Аслан – ертегі «Ерген батыр»   Батыс Қазақстан обл, Байтерек ауданы, Озерное селосы 13 жас
10  Мирманов Ерасыл – ертегі «Ақбөрі» Батыс Қазақстан обл, Байтерек ауданы, Зеленое ауылы. 12 жас

БАЙҚАУ ЖЕҢІМПАЗДАРЫ III орын

ТЕГІ-ЕСІМІ/ ЕРТЕГІ МЕКЕН ЖАЙЫ ЖАСЫ  
1. Бекенов Руслан – ертегі «Аураки спешат на помощь» Сарань қ. 12 жас
2. Кучаева Элина – ертегі «Как сотворить чудо?» Балқаш қ. 12 жас
3. Болдинова Мария – ертегі «Домик» Батыс Қазақстан обл., Байтерек ауданы 11 жас

БАЙҚАУ ЖЕҢІМПАЗДАРЫ II орын

ТЕГІ-ЕСІМІ /ЕРТЕГІ МЕКЕН ЖАЙЫ ЖАСЫ  
1. Сарқыт Еламан – ертегі «Сүңгі туралы ертегі» Шығыс Қазақстан обл., Уржар ауданы, Қарабұта ауылы 14 жас
2. Еменғали Қарақат – ертегі «Есек және скрипка» Батыс Қазақстан обл., Жәнібек ауданы, Тау селосы 11 жас
3. Хан Исаак – ертегі «Сказка о трёх языках» Алматы қ. 11 жас

БАЙҚАУ ЖЕҢІМПАЗДАРЫ I орын

ТЕГІ-ЕСІМІ/ЕРТЕГІ МЕКЕН ЖАЙЫ ЖАСЫ
1. Дуйсебаев Султанали – ертегі «Волшебная домбра» Алматы қ. 10 жас
2. Қайырболатұлы Шыңғыс – ертегі «Алтын құс» Батыс Қазақстан обл., Сырым ауданы, Жымпиты селосы 10 жас
3. Павлетенко Наталья – ертегі «Батыр и Солнце» Алматы қ. 14 жас

Сонымен қатар, Ұлттық қазылар алқасының шешімі мен қосымша бөлек «Қазақ халқының шығармашылығы туралы білімі мен өзіндік сюжеттілігі үшін» номинациясымен - Лазарек Александр, 2006 жылы туған, Семей қаласындағы №8 Балалар үйінің тәрбиеленушісі, «Алдар Көсе и капризная Айгуль» ертегісін жазғаны үшін марапатталды.

ТМД халықаралық қазылардың іріктеу қрорытындысы бойынша- Халықаралық байқаудың жеңімпазы болып- Дуйсебаев Султанәлі -Алматы қаласынан Мәскеуге салтанатты марапаттауға шақырылды.

Біз барлық балаларды, сонымен қатар ата-аналары, кітапханашылары мен мұғалімдерін белсенділікпен байқауға қатысқандары үшін алғысымызды білдіреміз.

Барлық байқауға қатысқан жұмыстарды «Балалар жұмысының жинағы» / «Сборник детских работ» тақырыптағы мұқабаға кіргіземіз.

Сіздерге хабарлайтын нәрсе- байқауға қатысып, орын алалмағандар болса, біздің Сайттағы «Қатысушы Сертификатын» өздерің түрлі-түсті қағазға басып, өз тегіңді (байқауға қатысқандар тізімі біздің сайтта көрсетілген) жазып алуға болады. Осы тізімге орай, тегіңіз және мекен жайыңызды тексере отырып оқитын мектептеріңіз де байқауға қатысқандарыңыз жайлы анықтауға болады.

Қымбатты балалар,Біздің байқауларға белсенді қатысыңыздар. Барлықтарыңызға сәттілік тілейміз! Тілек білдіруші, байқау кураторлары.

10 қыркүйек 2019 ж.
Алматы қаласы

 

«ЕРТЕГІМЕН БІРГЕ САЯХАТ - 2019» ХАЛЫҚАРАЛЫҚ БАЙҚАУ

Фамилия имя Город, область
 1 Айдынғали Әли Западно-Казахстанская область, Достық ЖОББ мектебі 6 сынып оқушысы
Әмірханов Нұрдаулет Қаракөл жалпы орта білім беретін мектеп- балабақша кешені КММ-нің №16 Ақтай ауылдық кітапханасы
Бекен Рулан Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Бірлік ауылы
Еменғали Қарақат Батыс Қазақстан Облысы, Жәнібек ауданы, Тау ауылы
Ерсай Дастан Батыс Қазақстан облысы, Жәнібек ауданы, Күйгенкөл ауылы.
Есенгелді Аида Батыс Қазақстан облысы Каратобе ауданы Саралжын аулдык округ
Жаметова Жанбота Батыс Қазақстан облысы,Қаратөбе ауданы, Шалғын ауылында
Жексембаев Мұхаммед Қарағанды облысы, Саран қаласы
Жоламанұлы Самғат Қаракөл жалпы орта білім беретін мектеп- балабақша кешені КММ-нің №16 Ақтай ауылдық кітапханасы
10  Зейнуллин Ділдар Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласында
11  Қазбек Жанна Қаратөбе мектеп гимназиясы
12  Қайырболатұлы Шыңғыс Батыс Қазақстан облысы Сырым ауданы Жымпиты ауылы
13  Мальтиев Аслан Бәйтерек ауданының Озерное ауылдық кітапханасы
14  Марлен Оралбек Батыс Қазақстан облысы, Жәнібек ауданы, Күйгенкөл ауылы
15  Мейрамова Айсара Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу-Аюлы ауылы Шортанбай
16  Мирманов Ерасыл Западно-Казахстанкая область Бәйтерек ауданы Зеленое ауылы
17  Нұрпейіс Бердібек Қарағанды қаласы Шет ауданы Ақсу-Аюлы ауылы шортанбай
18  Рысбеков Дамир Семей қаласы
19  Сайран Айсана Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу-Аюлы ауылы
20  Сарқыт Еламан «Дәуіттің пайдасы» - 2 сказки Қарабұта ауылы Үржар ауданы Шығыс Қазақстан облысы
21  Хабибулиева Айымгүл Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау ауданы Амангелді бекеті.
22  Шайдолла Нұрмұхамбет Батыс Қазақстан облысы, Жәнібек ауданы, Күйгенкөл ауылы
23  Шондыбаева Азиза Западно-Казахстанская область, Шыңғырлау ауданы
24  Ашимов Алишер Алматы
25  Бекенов Руслан Караганда
26  Бисултанова Милана Восточно-Казахстанская область, с.Карабута
27  Вейгман Арина Алматы
28  Галина Полина Алматы
29  Гужавина Нина Балхаш
30  Данкова Ксения Капшагай
31  Досмухамбет Шакира Алматы
32  Дуйсебаев Султанали Алматы
33  Елтай Жанель Алматы
34  Еремина Ольга Алматы
35  Ефременко Максим Алматы
36  Жанат Ислам Караганда
37  Заброда Александра Алматы
38  Зейнулина Айгерим Западно-Казахстанская область, п.Камысты
39  Зиферт Полина Алматы
40  Ивлева София Алматы
41  Илиясова Торгын Нур-Султан
42  Искиндирова Диана Актюбинская область, с.Бадамша
43  Касаткин Иван Атбасар
44  Келисова Дана Алматы
45  Кнабик Артур Алматы
46  Коржов Иван Алматы
47  Курмангалиева София Атырау
48  Кучаева Элина Балхаш
49  Лапшова Анастасия Талдыкорган
50  Латыпов Талгат Костанай
51  Лупандин Николай Алматы
52  Мураткажы Асия Алматы
53  Павлетенко Наталья Алматы
54  Павлова Валерия Алматы
55  Рахимбаева Асель Балхаш
56  Рябцев Давид Алматы
57  Сагынаева Акботы Алматы
58  Сайран Ерасыл Северо-Казахстанская область, с.Пресновка
59  Сон Эвелина Алматы
60  Тимченко Анжелика СКО
61  Токтарханова Шырай Семей
62  Тян Виктория Алматы
63  Украин Милена Алматы
64  Хамиди Даниял Алматы
65  Хан Исаак Алматы
66  Цубикс Никита Северо-Казахстанская область, с.Железное
67  Шевченко Милена Северо-Казахстанская область, с.Тимирязево
68  Шепелева Катя п.Шахан
69  Шорохов Илья Алматы
70  Юшкевич Карина Северо-Казахстанская область, с.Казанка
71  Казбекова Томирис Алматы
72  Ким Виктория Алматы
73  Аспетова Малика Алматы
74  Мигунова София Алматы
75  Николаева Ева Алматы
76  Скворкин Дмитрий Алматы
77  Төлепқали Жанайым Западно-Казахстанская область Жанибекский район, село Тау
78  Махсот Аяна Западно-Казахстанская область
79  Абдумавлянова Маржона Западно-Казахстанская область Район Бәйтерек
80  Аманғалиева Гүлжазира Западно-Казахстанская область Каратөбе мектеп – гимназиясы
81  Байжанова Сабина Западно-Казахстанская область
82  Болдинова Мария Западно-Казахстанская область СОКШ-Д Асан, район Бәйтерек
83  Ғабдол Назым Айтжанқызы Западно-Казахстанская область с. Чингирлау Чиликской ОШ им.Л.Клышева
84  Гулиева Рамиля Западно-Казахстанская область Район «Байтерек» с.Озерное
85  Досщанова Сабина Мадиевна Западно-Казахстанская область р-н Байтерек п.Кирсаново
86  Еськова София Западно-Казахстанская область СОКШ-Д Асан, район Бәйтерек
87  Зубенко Оксана Западно-Казахстанская область пос. Чингирлау
88  Кузбагарова Сабина Западно-Казахстанская область Район Бәйтерек , сельская библиотека с.Озерное
89  Мендыбай Арина Западно-Казахстанская область Достық ЖОББ мектебі
90  Москаленко Артем Западно-Казахстанская область Байтерекский район,С.Калининское
91  Насипкали Мадияр Западно-Казахстанская область Каратобинская шк-гимн.
92  Огильба Дмитрий Западно-Казахстанская область СОШ им. С.Жаксыгулова
93  Плево Аркадий Западно-Казахстанская область п. Январцево
94  Роменский Арманбек Западно-Казахстанская область , Сырымский район поселок Булдурта
95  Садуакас Гульфайруз Западно-Казахстанская область Каратобинская шк-гимн
96  Сериков Адият Западно-Казахстанская область Каратобинская шк-гимн
97  Стодеревская Арина Западно-Казахстанская область с. Погодаево
98  Утепова Диляра Западно-Казахстанская область СОШ имени Ыбырая Алтынсарина, Таскалинского района
99  Федосеева Юлия Западно-Казахстанская область п. Таскала
100  Лазарек Александр Семей КГУ «Детский дом №8»
101  Шайдоллин Жәңгірхан Западно-Казахстанская область, село Жангала

Сіздерге хабарлайтын нәрсе- байқауға қатысып, орын алалмағандар болса, біздің Сайттағы «Қатысушы Сертификатын» өздерің түрлі-түсті қағазға басып, өз тегіңді (байқауға қатысқандар тізімі біздің сайтта көрсетілген) жазып алуға болады. Осы тізімге орай, тегіңіз және мекен жайыңызды тексере отырып оқитын мектептеріңіз де байқауға қатысқандарыңыз жайлы анықтауға болады.  

все новости новости »